מי אנחנו


פורסטק (Forsatech) היא תוכנית ממשלתית מסובסדת הנתמכת ממשרד העבודה והרווחה, אגף מנהל התעסוקה. 

מטרת העל של התכנית היא שילוב בעבודה בתעשייה עתירת ידע של סטודנטים, אקדמאים או הנדסאים מאוכלוסיית החברה הערבית, הדרוזית והצ'רקסית, אשר למדו או לומדים מקצועות טכנולוגיים (מקצועות ההייטק) בעבודה בתעשייה עתירת ידע.

אבני דרך בתהליך:

  1. ליווי בתהליך כניסה לתפקיד
  2. שימור ותחזוקת הידע – עדכון שוטף של הידע המקצועי
  3. הקניית מיומנויות להתפתחות אישית/פיתוח אישי

התוכנית מוכוונת לצרכי השוק ומועברת על ידי מנטורים טכנולוגיים מובילים. הידע והניסיון המעשי אותם רוכשים בוגרי התוכנית, מאפשר להם להתקבל מיד למשרות הדורשות 2-3 שנות ניסיון.

הסביבה החברתית, התרבותית, כלכלית וטכנולוגית נתונה בעיצומה של אחת המהפכות המשמעותיות בהיסטוריה האנושית מאז המהפכה התעשייתית והיא "המהפכה הדיגיטלית", המערערת את אבני היסוד המסורתיים של העולם.

הטכנולוגיות העסקיות המתקדמות, האיצו בצורה משמעותית תהליכים חברתיים וכלכליים

המבוססים על מודלים עסקיים חדשניים ובנוסף, משנות את הדרך בה אנו חווים את חיינו החל

ממדיה חברתית – פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב, וואטסאפ ועוד, המשך בטלפונים ניידים חכמים,

בפתרונות טכנולוגיים נגישים וחינמיים כגון, דוא"ל, פתרונות אחסון בענן, אפליקציות בסלולאר,

בינה מלאכותית, בינה עסקית ועוד.

בשנים האחרונות אנו עדים למחסור הולך ומחריף בתעשיית ההייטק בעובדים מיומנים בתחומי המחשבים וההנדסה. מאידך, ישנם אקדמאים רבים בני החברה הערבית, הדרוזית והצ'רקסית,  אשר סיימו את לימודיהם בתחומים אלו ומתקשים למצוא עבודה בתעשיית ההייטק.

התוכנית מיועדת הן לבוגרי לימודים בתחומים הטכנולוגיים והן לעובדים אשר הם או מנהליהם מעוניינים בהכשרתם ובקידומם המקצועי מקרב החברה הערבית, הדרוזית והצ'רקסית.

תכנית פורסטק מופעלת ע"י חברת מעוף – המשאב האנושי (במחוז מרכז ודרום) באמצעות חברת הבת שלה CPS וארגון צופן (איזור צפון).מעוף
היא קבוצה העוסקת במשאב האנושי מאז 1999. קבוצת מעוף ממוקמת בשורה הראשונה של החברות העוסקות בתחום הגיוס וההשמה ובנוסף מנהלת פרויקטים עתירי ידע.
החברה פועלת באמצעות 34 סניפים ברחבי הארץ, מעניקה שרותי ניהול משאב אנושי לכ-3500 חברות ומעסיקה כ-6000 עובדים. במעוף פועלות חטיבות מתמחות כגון, מעוף קמעונאות, מעוף משאבי אנוש, מעוף שרותים מנוהלים בהן מועסקים כ-350 אנשי מטה ורכזי גיוס.

CPS JOBS היא חברה העוסקת בגיוס ובהשמה של עובדים בענף ההיי-טק והתעשיות עתירות הידע ובין החברות הראשונות בישראל אשר הוקמה במטרה להתמחות בתחום הטכנולוגי והיא בין המובילות את התחום מזה שנים רבות.צופן
הוא ארגון ללא כוונת רווח שנוסד בשנת 2008 על ידי מנהיגים ערבים ויהודים. צופן מאפשרת שילוב של האזרחים הערבים בחברות ההיי-טק והרחבת ההיי-טק בערים הערביות.

צופן שואפת להגביר באופן דרמטי את השתתפותם של המהנדסים הערבים בתעשיית ההיי-טק ולמנף את הצמיחה הזו כדי לקדם את הקיימות הכלכלית של אזרחי ישראל הערבים, ובכך לשפר את רווחתה הכלכלית-חברתית הכוללת של ישראל וליצור חברה צודקת יותר.

הדרכות והכשרות

מנטורינג

המועמדים בפורסטק העוברים הדרכות והכשרות, נדרשים הן במהלך היותם מחפשי משרה והן בשלביהם הראשוניים בחברות בהן החלו לעבוד, לליווי אישי, מנטורינג.

צור קשר